CZECH VIRUS NITRO VIRUS 200 KAPSÚL

22,21 

Dostupné u nášho dodávateľa

Popis

Podrobný popis
CZECH VIRUS NITRO VIRUS 200 KAPSÚL
Produkty s nitrátmi nie sú v našom portfóliu žiadnou novinkou (v ČR sme však stále jediná značka, ktorá s repnými nitrátmi pracuje). Čím sú však nitráty v produkte Nitro Virus unikátne, je ich štandardizácia. Doteraz bolo bežné u kvalitných extraktov nájsť štandardizáciu vo výške 1,5 až 2 % nitrátov. Nitro Virus obsahuje extrakt z červenej repy (Repa obyčajná/Beta vulgaris) s 10 % (!!!) nitrátov. V 1 kapsuly (500 mg extraktu z červenej repy) teda nájdete 50 mg čistých nitrátov, ktoré majú vplyv na svalové napumpovanie aj výdrž.
Vhodnosť produktu a jeho benefity

Čo sú to nitráty? Nitráty sú súčasťou zelenej listovej zeleniny a patria medzi látky, ktoré pomáhajú so "svalovou pumpou" (teda zlepšujú prekrvenie, rozširujú cievy atď.). Najlepším zdrojom týchto nitrátov je červená repa (Repa obyčajná/Beta vulgaris). Suplementácia nitrátmi (z kapsuly alebo šťavy z repy) podľa niekoľkých štúdií zvyšuje svalovú výdrž a znižuje svalovú únavu. Nitro Virus teda neslúži len na napumpovanie vašich svalov, ale aj na zlepšenie ich výdrže a oddialenie únavy.
Vplyv na športový výkon. Ako je všeobecne známe, počas ťažkého tréningu telo využíva maximálnu kapacitu spotreby kyslíka. Podľa štúdie (Larsen et al., 2010) nitráty znižujú maximálnu kapacitu spotreby kyslíka bez toho, aby ovplyvnili dobu vyčerpania. Preto sa dospelo k záveru, že existuje korelácia medzi zmenou času do vyčerpania a zmenou maximálnej spotreby kyslíka, čo možno pripísať hlavne použitiu veľkého množstva svalovej hmoty počas cvičenia.
Mechanizmus fungovania nitrátov. V červenej repe (a inej zelenej listovej zelenine) sa nachádza anorganický dusičnan (NO3-), ktorý sa po požití u ľudí premení na dusitan (NO2-) a cirkuluje v krvi. V prípade obmedzeného množstva kyslíka potom NO2- telo premení na oxid dusnatý (NO) – molekulu, ktorá hrá dôležitú úlohu v cievnom systéme.
Prírodné verzus syntetické. Nitráty je možné získať z prírodných zdrojov (napr. repa) i synteticky. V súvislosti so syntetickými nitrátmi koluje niekoľko negatívnych poznatkov, či už je to zvýšená toxicita (Mayo Clinic) alebo potenciálna hrozba rakoviny (tá je však spojená väčšinou s dusičnanmi ako s nitrátmi). Prírodné nitráty z červenej repy nemajú žiadnu toxicitu ani iný risk.
Benefity nitrátov. Nitráty z červenej repy ponúkajú veľké množstvo benefitov, či už ide o športové výkony alebo o zdravie. Zo štúdií vyplýva, že nitráty majú schopnosť silne regulovať prietok krvi a vazodilatáciu prostredníctvom svojho metabolitu oxidu dusnatého. Pokiaľ ide o kardiovaskulárne zdravie, zdá sa, že znižujú krvný tlak v prípadoch, keď je zvýšený. Zdá sa, že k tomu dochádza u ľudí s hypertenziou a môže sa vyskytnúť aj u inak zdravých osôb podstupujúcich cvičenie s malým účinkom na kľudový krvný tlak. Nitráty môžu vyvolávať endoteliálne ochranné účinky a považujú sa za spojnicu medzi príjmom zeleniny a kardiovaskulárnym zdravím.

Odporúčané dávkovanie

Základné – 1 kapsula.
Pokročilé – 4 kapsule.
Hardcore – 8 kapsule.
Kapsuly užite zhruba 30 minút pred fyzickou aktivitou a zapite dostatočným množstvom vody.
POZOR: Neužívajte ústnu vodu (napr. Listerine), ktorá zabíja dobré baktérie v ústach a veľmi negatívne ovplyvňuje účinok nitrátov!

Nutričné hodnoty

Účinná látka
1 kapsula
4 kapsuly
8 kapsúl

Červená repa (extrakt)
500 mg
2 000 mg
4 000 mg

– z toho nitráty
50 mg
200 mg
400 mg

Zloženie

Červená repa (Beta vulgaris, extrakt, štandardizované na obsah 10 % nitrátov), rastlinný stearan horečnatý, vegánska kapsula (Hydroxypropylmetylcelulóza).

Doplňujúce informácie

Doplnok stravy.
Uchovajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Výrobok vyrobený v závode spracovávajúcom mlieko, vajíčka, sójové bôby, kôrovce, rybí olej, orechy.
Neobsahuje látky dopingového charakteru.
Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C mimo dosahu priameho slnečného žiarenia.
Chráňte pred mrazom. Po otvorení spotrebujte do 200 dní.
Výrobca neručí za prípadné škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.
Nie je určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.
Pred užívaním sa poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom.

Výrobca: Czech Nutrition, s. r. o., Spodní 673/8, 625 00 Brno, Česká republika