Dextróza 1000 g – Gym Beam

3,10 

Dostupné u nášho dodávateľa

Kategórie: Značka:

Popis

Dextróza – najrýchlejší zdroj energie, ktorú využijete pri každom športe a fyzickej aktivite
Dextróza alebo glukóza či hroznový cukor je jednoduchý cukor a najrýchlejšie vstrebateľný zdroj krátkodobej energie po alebo aj počas záťaže. Nahrádza straty energie po športovom výkone. V krvnom riečišti sa nachádza do 3 minút od okamžiku požitia. Vďaka tomu vás hneď preberie a dočasne zvýši silu.
 
Jedná sa o monosacharid, ktorý sa prirodzene vyskytuje v prírode a jeho najznámejším zdrojom je práve hrozno. Spoločne s fruktózou tvorí základnú zložku bežného cukru. Dextróza je najjednoduchší sacharid s najkratšou molekulárnou väzbou, a to znamená, že ju nemusí tráviaci systém štiepiť, a hneď je v krvi a použiteľná ako efektívna energia.
 
 
Môžeme ju užívať aj pri infekčných diétach, poruchách trávenia a podobne, s cieľom posilnenie organizmu a dodanie energie. Doporučuje sa na celkové posilnenie organizmu. Dextróza je zdroj energie vhodný pre znižovanie hladiny cholesterolu v krvi, nepodporuje priberanie. Je najrýchlejším zdrojom energie nielen pre športovcov, ale aj ťažko pracujúcich a deti. Môže navyše výrazne napomôcť chorým prekonávať choroby a urýchľuje zotavenie organizmu vyčerpaného športom, chorobou i prácou. 
 
Dextróza a jej výhody

je to rýchly zdroj energie
má vysoký glykemický index
má sladkú chuť
jednoducho sa rozmieša
je vhodná pri akejkoľvek športovej aktivite

 
Zloženie
Dextróza (Kryštalická a-D-glukóza monohydrát)
 
Dávkovanie
Do požadovaného množstva vody alebo ovocnej šťavy či džúsu pridajte 80g produktu a poriadne rozmiešajte v jednom z našich šejkrov. Môžete konzumovať.
 
Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnotyv 100 g

Energetická hodnota
1551 kJ / 365 kcal

Tuky
0 g

Nasýtené mastné kyseliny
0 g

Sacharidy
91 g

Z toho cukry
91 g

Bielkoviny
0 mg

Soľ
12,5 mg

 
Upozornenie
Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chránte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Minimálna trvanslivosť uvedená na obale.